Podrška predsedniku Industrijskog sindikata "Magna Seating" Daliboru Antanasijeviću stigla od IndustriAll Global. Od Magne Seating se zahteva da prestane sa progonom sindikata i njegovih aktivista.

Progon sindikata u "Magna Seating" Odžaci

Brisel, 18.03.2020.

Progon predsednika Industrijskog sindikata "Magna Seating" Dalibora Antanasijevića od strane direktora Pierluigi Ghionea naišao je na oštru osudu IndustriAll Globala  koji  je Daliboru poslao podršku solidarnosti, upozoravajući poslodavca  "Magna Seating" da prestane kontinuirani progon  koji je u suprotnosti sa nacionalnim zakonodavstvom Srbije, Konvencijama Međunarodne organizacije rada i kodeksima "Magne" koji govore o "pravu zaposlenih da se slobodno udružuju  i budu zastupljeni kao i da " konstruktivno sarađuje sa predstavnicima radnika  na promociji  interesa zaposlenih u Magni.

prevod teksta