„Aptiv“ lider u zlostavljanju i diskriminaciji na radnom mestu. Progon aktivista Industrijskog sindikata Srbije i onemogućavanje rada od strane direktorke Biljane Pandovske.

Aptiv lider u zlostavljanju i diskriminaciji

Novi Sad , 05.03.2024.
„Aptiv“-Novi Sad predvođen direktorkom Biljanom Pandovski čvrsto brani lidersku poziciju u zlostavljanju zaposlenih članova Industrijskog sindikata Srbije i onemogućavanju rada Industrijskog sindikata Aptiv Mobility Novi Sad.

Srećan dan žena 8. mart

Detaljnije

IndustriAll Evropa osuđuje nedoslednost pojedinih političkih lidera EU iz Nemačke, Italije, Francuske, Švedske, Finske i drugih sumnjivih članica koje se ne drže svojih obećanja.

Industrijski radnici neće prihvatiti neuspeh političkih sporazuma

Brisel, 05.03.2024
U ime 50 miliona radnika koje predstavljaju u 140 zemalja, industriAll Europe i IndustriALL Global Union osuđuju neprihvatljiv politički nazadak jer nekoliko država članica EU ne ispunjava politički sporazum koji su same postigle u decembru 2023. pošto su juče odbile usvajanje evropskog zakona o dužnoj pažnji.

Detaljnije

„Diskriminacija na radnom mestu i mehanizmi zaštite“ tema okruglog stola u organizaciji FCD - Fondacija centar za demokratiju.

Diskriminacija na radnom mestu i mehanizmi zaštite

Beograd, 01.03.2024. Sveukupna prisutnost diskriminacije na radnom mestu, učestalost, modaliteti i institucionalna nemoć su opredelili temu okruglog stola „Diskriminacija na radnom mestu i mehanizmi zaštite koja je održana u organizaciji FCDi podržana od Udruženja nemačkih poslodavaca(GIZ), Nemačke saradnje(DZ) i Inicijative za globalnu solidarnost(IGS).

Detaljnije

Industrijski sindikat Srbije u radnoj poseti Industrijskom sindikatu „Greiner“ Odžaci. Načelan dogovor oko izmena Kolektivnog ugovora kod poslodavca. Greiner kao uzor odgovornog i pouzdanog poslodavca.

Greiner kao uzor odgovornog i pouzdanog poslodavca.

Odžaci, 29.02.2024.

U radnoj poseti IS Greiner je bio predsednik Industrijskog sindikata Srbije Dragan Matić koji je tom prilikom obavio i razgovor sa rukovodstvom“Greiner“ oko ranije pokrenutih i dogovorenih izmena delova Kolektivnog ugovora kod poslodavca.

Detaljnije

Industrijski sindikat Srbije domaćin Konferencije „Izazovi i novi pristup socijalnom dijalogu u metalskoj industriji nakon Covid krize“. Učesnici sindikati članice IndustriAll Evropa iz Bugarske, Ruminije, Makedonije, Francuske i Srbije.

Posledice Covid još uvek prisutne

Vrnjačka Banja, 22-24. februar 2024. Evropski projekat „Izazovi i novi pristup socijalnom dijalogu u metalskoj industriji nakon Covid krize“ nakon konferencija u Bugarskoj, Makedoniji i Rumuniji je svoju realizaciju dočekao i Konferencijom u Srbiji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 Naredna
Rezultat od 1 do 6 --- Ukupno 2079