ARHIVA VESTI

Стогодишњица Међународне организације рада (МОР) обележена доношењем Конвенције и Препоруке о насиљу и узнемиравању на послу.

Успели смо!

21. јун 2019. Ово је историјски тренутак. Данас су делегати МОР-а која обележава 100 година постојања,усвојили Конвенцију и Препоруку о окончању насиља и узнемиравања у свету рада.

Detaljnije

Razgovori o Kolektivnom ugovoru u Livnici „LeBelier“ Kikinda rezultirali su predlogom Sporazuma od strane poslodavca. Industrijski sindikat srbije (ISS) sadržinu Sporazuma ocenio kao ucenjivačku, neprihvatljivu i u pojedinim odredbama protivzakonitu.

Sporazum umesto Kolektivnog ugovora

Kikinda, 20.06.2019.
Razgovori o sadržini Kolektivnog ugovora u Livnici „LeBelier“ Kikinda koji su započeti polovinom aprila 2019. godine su rezultirali predlogom Sporazuma koji je poslodavac ponudio reprezentativnim sindikatima, Samostalnom sindikatu i Industrijskom sindikatu „LeBelier“.

Detaljnije

Чланови три синдикалне организације Италије ФИМ- ЦИСЛ, ФИОМ- ЦИГЛ и УИЛМ одржале штрајк у Милану, Фиренци и Напуљу. Подршка стигла од ИндустриАлл Европа и националних синдиката.

Металци Италије у штрајку

Милано, Фиренца, Напуљ, 15. јун 2019. Италијански радници чланови трију синдикалних централа, ФИМ- ЦИСЛ, ФИОМ-ЦГИЛ и УИЛМ запослени у Металској индустрији организовали су штрајк 14.06.2019. у Милану, Фиренци и Напуљу.

Detaljnije

Radna poseta povereništvima Industrijskog sindikata Srbije (ISS) u Majdanpeku. Fabrika bakarnih cevi (FBC) u rešavanju problema izazvanih turbulencijama na tržištu i berzanskim cenama bakra. Postignut dogovor sa radnicima članovima Industrijskog sindikata FBC koji su tužili fabriku.

Dogovor kao rešenje u FBC Majdanpek

Majdanpek, 14.06.2019.
Poseta rukovodstva ISS, Fabrici bakarnih cevi – Majdanpek je došla u pravom trenutku kako za sindikat tako i za rukovodstvo fabrike.

Detaljnije

Kineski ZI JIN povećao zarade u Rudniku bakra Majdanpek (RBM) za 18,6%, povećana i proizvodnja, mere bezbednosti i zdravlja a uvodi se i nova organizacija poslovanja. Industrijski sindikat RBM ZI JIN beleži rast članstva a dogovorena i dodatna podrška Industrijskog sindikata Srbije (ISS).

Rast zarada u ZI JIN Rudnik bakra Majdanpek

Majdanpek, 14.06.2019. Dolaskom kineskog „ZI JIN“-a došlo je do mnogih pozitivnih promena kako u Boru tako i u Majdanpeku.

Detaljnije

Ujedinjeni sindikati Srbije održali II Kongres pod sloganom „Solidarnost, pravda, jednakost“. Izabrane nove strukture sindikata i rukovodstvo. Ana Kojić izabrana za predsednicu Ujedinjenih sindikata Srbije.

II Kongres Ujedinjenih sindikata Srbije
„Solidarnost, pravda, jednakost“

Beograd, 07.06.2019. Pod sloganom „ Solidarnost, pravda, jednakost“ Ujedinjeni sindikati Srbije su održali svoj drugi Kongres u Beogradu. Delegatima Kongresa je podnet izveštaj o četvorogodišnjem radu od strane predsednice USS Ane Kojić.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 Naredna
Rezultat od 1 do 6 --- Ukupno 1747

Naslovna O nama Člantvo Međunarodna saradnja Medijski prostor Pravna zaštita Forum Kontakt