ARHIVA VESTI

Industrijski sindikat Srbije (ISS) otpočeo organizovanje radnika u sektoru obezbeđenja. Prvo članstvo iz redova obezbeđenja industrijskih objekata Kompanije „Securitas“.

Sindikalno organizovanje radnika u sektoru obezbeđenja

Beograd, 20.08.2019.
Dobar rad i odlični rezultati koji postoje u preduzećima gde ISS ima svoje sindikate je primećen i od radnika koji su angažovani na poslovima obezbeđenja.

Detaljnije

Најава масовног губитка радних места у Аутоиндустрији Европе. Електро погон као генератор губитка посла. Праведна транзиција и очување радних места.

Губитак послова у Аутоиндустрији Европе

Брисел, 05. Август 2019. Teжња ка електричним аутомобилима довешће до масовних отпуштања и затварања фабрика, осим ако Европска унија не успостави фонд за климатску транзицију за индустрије зависне од угљеника, упозорава нова анализа политике ИндустриАл Европе о будућности аутомобилске индустрије.

Detaljnije

Industrijski sindikat Srbije (ISS) dosledno sprovodi akciju IndustriAll Evropa „Kolektivni ugovr u svakom preduzeću“. Potpisan Kolektivni ugovor u „Specijalna luka“ Pančevo.

Kolektivni ugovor u „Specijalna luka“ Pančevo

Pančevo, 17.07.2019.
Dug period pregovaranja između poslovodnog rukovodsva „Specijalna luka“ Pančevo i reprezentativnih sindikata, Industrijskog sindikata Srbije (ISS) i Samostalnog sindikata (SSSS) rezultirao je potpisivanjem Kolektivnog ugovora.

Detaljnije

Европска комисија представила пројекат „Визија Европске индустријске политике до 2030“. Визија као резултат сарадње са IndustriAll Evropa. Razvoj industrije kao odgovor na izazove, спустити на националне оквире.

Визија индустрије Европе до 2030.

Брисел, јун 2019.
Европска комисија данас објављује „Визију Европске индустрије до 2030.“ Која је настала као резултат учешћа синдиката и индустријских радника Европе. Округли сто је успостављен у децембру 2017. године повезавши синдикате са послодавцима и стручњацима за припрему индустријске политике ЕУ.

Detaljnije

ЕТУK-ова Конференција „Нови почетак за колективно преговарање уз учешће InдustriAll Evropa и других синдиката део Кампање „Заједно у раду“. Нова брошура о суштинској важности колективних уговора и преговарања.

Нови почетак колективног преговарања у Европи

Букурешт, јун 2019. Конференцију - „Нови почетак за колективно преговарање“ - организовали су ЕТУК и председништво Европског већа Румуније како би разговарали о користима за раднике, економију и друштво у целини.

Detaljnije

U Tuluzu u Francuskoj održana konferencija u okviru projekta „ Specijalizovane obuke za predstavnike za informisanje i konsultovanje u industriji – dogovaranje sporazuma o informisanju i konsultovanju na nivou kompanije“.

Praksa informisanja i konsultovanja radnika u Francuskoj

Tuluz, 3-6.07.2019. U Francuskoj u Tuluzu je održana još jedna konferencija u nizu u okviru projekta „ Specijalizovane obuke za predstavnike za informisanje i konsultovanje u industriji – dogovaranje sporazuma o informisanju i konsultovanju na nivou kompanije“.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11-20 Naredna
Rezultat od 1 do 6 --- Ukupno 1754

Naslovna O nama Člantvo Međunarodna saradnja Medijski prostor Pravna zaštita Forum Kontakt