Arbitraža u ZIJIN otkazana. Sindikati i radnici zabrinuti.

Otkazana Arbitraža u ZIJIN

Bor, 29.01.2024.

Dogovorena Arbitraža koju čine četiri predstavnika ministarstva a koji su trebali da pomognu poslodavcu i sindikatima u ZIJIN da razreše spor vezan za porast zarada je otkazan.

Arbitri iz Ministarstva rada i Ministarstva rudarstva i energetike su otkazali svoj dolazak a to je dovelo do protestne note potpisane od strane sindikata ZIJIN.

Otkazivanje i pomeranje Arbitraže je dovelo do dodatne nervoze i nepoverenja u čitav proces te je neophodno da se Arbitraža što pre održi. Kakvi će rezultati Arbitraže biti, odrediće razum učesnika i poštovanja odluka Vlade Republike Srbije o rastu minimalne satnice i minimalne zarade za 2024. godinu od 17,8%.