Aptiv Mobility – Novi Sad predvođen direktorkom Biljanom Pandovskom nastavlja „zapišavanje“ institucija i zakona države Srbije. Zahtevi Industrijskog sindikata Aptiv Mobility Novi Sad za povećanje plasta, visine regresa, toplog obroka ostali bez odgovora. Štrajk kao rešenje.

Aptiv Mobility services nastavlja, „zapišavanje“ institucija i zakona Srbije

Novi Sad, 10.01.2024. Da Aptiv Mobility services nastavlja praksu „zapišavanja“ institucija i zakona Srbije, potvrđuje Rešenje Agencije za mirno rešavanje radnih sporova RS o obustavi postupka mirnog rešavanja radnog spora čiji je predlagač Industrijski sindikat Srbije. Aptiv, tačnije direktorka Pandovska uživa u nepoštovanju institucija i zakona te je ovo odbijanje nastavak nerazumnih i neproduktivnih odluka koje će Aptivu doneti mnogo nevolja. Krajem prošle godine Inspektorat za rad je shodno zakonu i zahtevu Industrijskog sindikata Srbije za nadzor u Aptiv Mobility services ukazao poslodavcu na njegovo nepoštovanje odredbi Zakona o radu i onemogućavanju njegovog rada i delovanja. To se odnosi na Industrijski sindikat Aptiv Mobility services. Industrijski sindikat Srbijeje iskoristio mogućnost da se spor reši uključivanjem Agencije za mirno rešavanje radnih sporova Republike Srbije ali direktorka Pandovska sebe smatra iznad zakona, kaže da je“dobra“ sa partijskim strukturama SNS u Novom Sadu i da uživa njihovu podršku za sve ovo što radi. Podrška stiže i od lokalnog vođe fabričkog Samostalnog sindikata metalaca Srbije koji je potpisnik Kolektivnog ugovora i koji barem do sada čuva leđa Pandovskoj. Industrijski sindikat Srbije će se obratiti rukovodstvu Samostalnog sindikata metalaca Srbije, zatražiti njihovo uključivanje kako bi se zajedničkim snagama prava radnika podigla na viši nivo od postojećeg. Napominjemo da je u Kolektivnom ugovoru regres za godišnji odmor 1 dinar, a da je potpisnik Samostalni sindikat metalaca Srbije Aptiv Mobility services Novi Sad!