Posredstvom Agencije za mirno rešavanje radnih sporova Republike Srbije u Aptiv Mobility services d.o.o. Novi Sad otklonjene dileme oko pristupnica Industrijskog sindikata Srbije. sindikalna članarina od junske plate.

Razrešen spor u Aptiv Mobilityy services Novi Sad

Novi Sad, 07.06.2023.
Preporuka Agencije za mirno rešavanje radnih sporova Republike Srbije, autorizovano od strane miriteljke Olge Vučković Kićanović okončan je proces mirenja i postignuta saglasnost između Industrijskog sindikata Srbije i Aptiv Mobility services Novi Sad.
Poslodavac je prihvatio da od junske plate, članovima Industrijskog sindikata Aptiv mobility services Novi Sad odbija sindikalnu članarinu onako kako stoji u Pristupnici sindikata a u skladu sa odredbama Statuta Industrijskog sindikata Srbije koji regulišu oblast članarine.
Razumno i održivo rešenje predstavlja dalju harmonizaciju odnosa unutar kompanije na dobrobit radnika, sindikata i poslodavca.