Konfederacija slobodnih sindikata održala 18. redovnu Skupštinu. Verifikacija novih sindikata članica KSS, formiranje Grana Komunalnih delatnosti i Grana industrije. Drugi Kongres KSS do aprila 2023. godine.

KSS čvrsto uz članstvo i za članstvo sindikata

Beograd, 17.11.2022.

Osmanaesta redovna Skupština Konfederacije slobodnih sindikata rezultirala je usvajanjem svih Izveštaja koje je Predsedništvo KSS usvojilo u prethodnom periodu.

Predsedniku KSS Ivici Cvetanoviću je produžen mandat do Kongresa koji se planira za april 2023. godine.

Skupština je izvršila verifikaciju novih članica KSS a formirana su i dva nova granska sindikata, Grana komunalnih delatnosti i Grana industrije čija je okosnica Industrijski sindikat Srbije.

Članovi Skupštine su razmatrali Izveštaj o radu koji je podneo Ivica Cvetanović i nakon diskusije jednoglasno ga usvojili. Dogovorene su aktivnosti koje bi KSS kao reprezentativnu sindikalnu centralu postavile na mesto koje joj pripada, tačnije da sedi u Socijalno ekonomskom savetu, kao i neophodnost zajedničkog nastupa srpskih sindikata u zahtevu za povećanjem iznosa postojeće minimalne zarade.