Reindustrijalizacija svoje utemeljenje ima u privredi. Srpski traktor bi angažovao na desetine kooperanata i na direktan i indirektan način angažovao deset do petnaest hiljada radnika. Traktori i mašine (TIM) u vlasništvu srpskih seljaka.

Reindustrijalizacija kroz Traktore i mašine

Beograd, 16.11.2022.

Decenijsko zalaganje Industrijskog sindikata Srbije na reindustrijalizaciji posrnule srpske industrije, nanovo je aktuelizovano pojavom projekta Traktora i mašina koji za cilj ima izradu srpskog traktora u Srbiji, sa dominantnim učešćem srpskih industrijskih kapaciteta i srpskim radnicima.

O tome se govorilo u emisiji AGRO-TV, gde su govorili Petar Grbić, nosilac ideje zaživljavanja fabrike Traktora i mašina i Dragan Matić predsednik Industrijskog sindikata Srbije.

Nakon ovog priloga poraslo je interesovanje za zaživljavanje TIM, tako da je sada mnogo izvesnije da će srpski traktor zaorati prve brazde tokom 2024. godine, možda i ranije ako pomogne država Srbija.