Uz podršku Fondacije Rose Luxemurg, IndustriAll Evropa i EPSU-a otpočela obuka za hiljade sindikalnih aktivista širom sveta. Učesnici obuke i iz Industrijskog sindikata Srbije.

Sindikalna obuka za hiljade aktivista širom sveta

5, maj 2022.

Obuka za sindikalne aktiviste širom sveta započinje 10. maja 2022. godine a nosioci ove dragocene aktivnosti su udruženje Rosa Luxemburg, IndustriAll Evropa i EPSU-a.

Obuku će pratiti hiljade aktivista širom planete a odvijaće se u dva termina zbog vremenske razlike. Program obuke obuhvata šest predavanja u periodu od 10. maja do 14. juna 2022. godine. Rad će se odvijati u manjim grupama i plenumu a učesnici će za svako naredno predavanje dobijati zadatke i teme koje će obrađivati i prezentovati. Učesnici su već dobili prvu temu-vežbu „Kako prepoznati vođu?“