Nastavak pregovora u „Magna Seating“. Sve bliži cilju, potpisivanju Kolektivnog ugovora.

Korak – dva do Kolektivnog ugovora u „Magna Seating“

Odžaci, 10.11.2021. god.

U dogovorenom nastavku pregovora u „Magna Seating“ pregovarački timovi su došli do „klizavih „ oblasti, zarada, troškova, iznosa ishrane u toku rada (topli obrok), druga primanja, načina otkaza ugovora o radu, otpremnina, štrajk,...

Tok pregovora, način komunikacije potvrđuju punu posvećenost učesnika da se iznađu rešenja koja su moguća u praksi uz potpuno poštovanje postojećih zakonskih normi. Stvaranje međusobnog poverenja je od presudnog značaja za postizanje održivih rešenja što je u situaciji globalnih problema sa kojima se suočava auto-industrija teško učiniti.

Modaliteti postojećih dogovora moraju sadržati mehanizme brzog delovanja, preventive koja sprečava udare na poslovanje Magne kao multinacionalne kompanije. Razum, zakoni i pragmatičnost su dobra kombinacija da se dođe do sadržaja Kolektivnog ugovora koji će biti prihvaćen od Industrijskog sindikata Srbije i „Magna Seating“ i potpisan.

Nastavak pregovora je dogovoren za 16.11.2021. i održaće se on-line.