Industrijskom sindikatu ,,Zastava oružje“ omogućeno da na televiziji N1 iznese svoje viđenje situacije u preduzeću. Dugovi datiraju iz 2000. godine kada je predsednik Sasmostalnog sindikata ,,Zastava oružje“ (SSZO) bio predsednik Nadzornog odbora.
Konverzija dugova kao rešenje, država ,,Zastava oružje“ duguje oko 200 milona dolara.

Konverzija dugova i radničko jedinstvo kao rešenje za ,,Zastava oružje“

Kragujevac, 17.avgust 2020.god.

Do skora samo se mogao čuti glas i mišljenje SSZO tačnije predsednika tog sindikata Dragana Ilića, koji je zbog izgubljenih privilegija i gubitka članstva počeo da proziva sindikate koji deluju unutar ,,Zastava oružja“. Tu praksu je promenio ISZO i predsednik Dragan Milosavljević svojom izjavom datoj TV N1.

Ovaj tekst završavamo izjavom Milosavljevića koji je izjavio:,, Mislim da je vreme da svi u fabrici zbijemo redove i da je interes svih zaposlenih jedinstvo koje mora da bude.“