Učestale smrti radnika „MagnaSeating“ D.O.O, Odžaci uzrokovali pobunu radnika.
Industrijski sindikat „Magna Seating“ upozoravao poslodavca i zahtevao dodatne mere zaštite radnika.

Pobuna radnika „MagnaSeating“ D.O.O, Odžaci

Odžaci, 10.08.2020.

I pored upozorenja Industrijskog sindikata „Magna Seating“ i zahteva da se mere zaštite uzrokovane COVIDOM 19 podignu na viši nivo i u potpunosti ispoštuju zaštitne mere donete od strane Vlade Republike Srbije i kriznog štaba, poslodavac nije postupio po zahtevima sindikata, što je uzrokovalo i smrtne ishode radnika „MagnaSeating“.

Sindikat je kontaktiralo i alarmiralo više stotina radnika Magne putem fejsbuk stranice sindikata, da bi radnici uz podršku sindikata prekinuli proizvodnju i odbili da budu na nebezbednim radnim mestima.

Pregovarački tim sindikata je započeo pregovore oko dodatnih mera zaštite i zahteva-preporuka koje je sindikat u svojim obraćanjima dostavio rukovodstvu Magne.

Očekujemo  da poslodavac ispoštuje zahteve sindikata i pregovaračkog tima i tek nakon toga, radnici bi prihvatili da se vrate na svoja tada bezbedna radna mesta.

Štrajk upozorenja u Magna Seating u Odžacima (klik)
Izvor: RTV (Predrag Ćurčija)