Prva žrtva virusa Kovid 19 iz „Magna Seating“ Odžaci samo nakon dva dana od posete ministra Đorđevića. Radnički vapaji upućeni sindikatu.

Prva žrtva Kovida 19 u „Magna Seating“

Odžaci,28.07.2020.

Nakon  hvalospeva ministra Đorđevića o stanju bezbednosti i zdravlja u „Magna Seating“ Odžaci, pala je i prva žrtva virusa Kovid 19.

Mirjana Obradović je radila na   liniji Škoda Super B  i sa zdravstvenim dijagnozama je  spadala u kategoriju radnika  koja je morala  biti van radnog mesta. Mira je to i zahtevala ali je poslovodstvo to odbilo. Cena, jedan život. Dvoje dece je ostalo bez majke.

Ovo nije kraj, ovo je početak  stradanja radnika „Magna Seating“.  A njihove reakcije vam prenosimo  sa  FB stranice Dalibora Antanasijevića predsednika Industrijskog sindikata „Magna Seating“ koga je poslodavac  izbacio sa posla, a kome se radnici svakodnevno  obraćaju za pomoć i zaštitu.

Posle ovakvih izjava radnika „Magna Seating“ svaki komentar je izlišan, ali ovo stanje se neće promeniti sve do trenutka  organizovanog nastupa radnika i sindikata.