Predstavnici radničkih veća i članovi IGM –Sindikata metalaca Nemačke potpisnici Rezolucije upućene Industrijskom sindikatu „Magna Seating“ Odžaci i radnicima. Solidarnost i saradnja osnov sindikalne borbe i uspeha.

Rezolucija solidarnosti IGM i radničkih veća

Beograd, 18.02.2020.

U skladu sa dogovorom koji su predstavnici Industrijskog sindikata Srbije (ISS) postigli sa kolegama iz IGM i radničkih veća sa teritorije Kelna i Leverkusena, stigla je Rezolucija podrške IS „Magna Seating“ Odžaci i radnicima.

Potpisnici zahtevaju da:

• Poslodavac prestane sa aktivnostima ograničenja prava radnika i sindikata

• Nastavi sa kolektivnim pregovaranjem sa ciljem potpisivanja K.U.

• Obezbeđivanje punog fonda sati sa obavljanje sindikalnih aktivnosti

• Omogućiti analizu materijala koji su štetni po zdravlje radnika (alergijske reakcije)

Potpisnici se obavezuju da će sve potrebne informacije dostaviti ISS kao i da su spremni da obaveste javnost u Nemačkoj o mogućoj štetnosti auto-presvlaka koje se rade u „Magna Seating“ Odžaci (FORD, VW, Škoda, Mercedes, BMW).

ISS je uputio pismo „Magna Seating“ informišući je o učestalosti alergija koje radnici imaju sa zahtevom za hitnim reagovanje, uključujući predstavnike IS magna Seating“ preko Odbora ta bezbednost i zdravlje na radu kojeg poslodavac sprečava da se konstituiše i radi.