Centar za dostojanstveni rad uz podršku Olof Palme centra u Beogradu
predstavio publikaciju
,,Analiza stanja ekonomskih i socijalnih prava u Srbiji’’

Ekonomska i socijalna prava u Srbiji

Beograd, 29.08.2019.

Promocija publikacije ,,Analiza stanja ekonomskih i socijalnih prava u Srbiji’’ predstavlja završetak projekta ,,Izveštaji iz senke za Pakt o ekonomskim, socijalnim i kulturnim pravima’’ koji podržava međunarodni centar u Beogradu Olof Palme. Sama publikacija je na srpskom i engleskom jeziku i obrađuje okvir ekonomskih i socijalnih prava u Srbiji sa sveobuhvatnim stručnim analizama i statističkim pokazateljima. O sadržini publikacije su govorili autori:

Bojan Urdarević

Sarita Bradaš

Ivan Sekulović

Željka Jorgić Đokić

Mario Reljanović

Tanja Marković

Nataša Nikolić

Najveći broj pitanja i komentara je došao iz redova sindikata koji su jednoglasno izrazili zabrinutost za ono što su čuli i bojazan da će se ekonomska i socijalna prava nadalje urušavati. Osnovno pitanje je usmereno na nesposobnost sindikata da utiču na ta /ne/prava. Sadržina publikacije predstavlja svojevrsno otrežnjenje za one koji slušaju guru govornike ili glasnogovornika režima, ali takvi nisu bili prisutni na promociji. Oni su slušali vesti o novim pobedama i uspesima onih koji se u publikaciji spominju kao nosioci i uzročnici gubitka i urušavanja ekonomskih i socijalnih prava građana Srbije.

Velika zahvalnost Olof Palme centru za podršku ovom projektu i projektima koji stižu.