Sindikat metalaca Crne Gore domaćin Konferencije „Evropeizacija raznolikosti socijalnog dijaloga u zemljama balkanskog regiona“.

Socijalni dijalog u Crnoj Gori

Podgorica, 7-8.02.2019.

Sindikati metalaca sa prostora Balkana, članice IndustriAll Evropa su održali Konferenciju koja je razmatrala raznolikost socijalnog dijaloga na prostoru Balkanskog regiona sa posebnim osvrtom na situaciju u Crnoj Gori.

O tome je govorio predsednik sindikata metalaca Crne Gore Dragan Mijanović ukazavši da je sindikat u potpunosti posvećen dijalogu ali to nije situacija sa poslodavcima i strukturama države.

U Crnoj Gori je zaposleno 188.000 ljudi, 42.000 je nezaposleno što iznosi 25% i ima 131.000 penzionera. Prosečna zarada iznosi 513 evra, u metalskoj industriji prosečna zarada iznosi 430 evra a minimalac je 193 evra.

U radu Konferencije je učestvovao i predsenik Industrijskog sindikata Srbije Dragan Matić.

Domaćin naredne konferencije su Industrijski sindikat Srbije i Samostalni sindikat metalaca Srbije.