Radnici RTB –Bor dobili Kolektivni ugovor. Kolektivni ugovor deo tenderske dokumentacije.

Kolektivni ugovor u RTB Bor

Bor, 22.06.2018.
Produženi proces kolektivnog pregovaranja u RTB Bor, okončan je potpisivanjem Kolektivnog ugovora, koji će se primenjivati u naredne tri godine.
“Za radnike i sindikate je najvažnije da će ovaj Kolektivni ugovor biti deo tenderske dokumentacije a novi vlasnik će biti u obavezi da ga primenjuje.” izjavio je Mladen Ursulović predsednik Industrijskog sindikata RTB Bor, kao jedan od potpisnika Kolektivnog ugovora.
Zaposlenima su potvrđena postojeća prava a došlo je i do uvećanja cene rada, toplog obroka, dok će regres za godišnji odmor isplaćivati mesečno tj. 10% od prosečne zarade iz prethodne godine.
Sindikati su odradili svoj deo posla a sada čekamo tender i kupce.