Industrijski sindikat Srbije u radnoj poseti rudniku „GROT-INVEST“ u Krivoj Feji. Prisutne probleme rešiti kroz Kolektivno pregovaranje.

Rudarima potreban Kolektivni ugovor

Kriva Feja, 27.04.2018.
Na poziv odbora poverenika Industrijskog sindikata Srbije iz rudnika olova i cinka „GROT-INVEST“ Kriva Feja u radnoj poseti su bili predsednik Industrijskog sindikata Srbije Dragan Matić, potpredsednik Nebojša Savić kao i regionalni poverenik Novica Mitić.
Rudnik ima stabilno poslovanje, najveći deo koncentrovane rude se izvozi, plate sz redovne i solidne ali postoje i problemi o kojima se razgovaralo sa direktorom Miletićem.
Nakon višečasovnog razgovora zaključeno je da treba aktivirati mehanizam Kolektivnog pregovaranja i na taj način u potpunosti, trajno i održivo urediti odnose između poslodavca i radnika.
Dogovoreno je da Industrijski sindikat Srbije direktoru dostavi Predlog Kolektivnog ugovora a nakon toga započeti usaglašavanje sadržine do trenutka potpisivanja.