U Beogradu održan Multikongres „Serbian Visions 2017“. Organizator Nemačka privredna komora. Centar za industrijske odnose domaćin okruglog stola „Fleksibilni modeli zapošljavanja“.

Serbian Visions 2017.

Beograd, 25.11.2017.

U organizaciji Nemačke privredne komore u Beogradu je održan Multikongres „Serbian Visions“.

U toku dva dana mnoge organizacije i institucije su predstavile svoj rad i zalaganje a to je učinio i Centar za industrijske odnose u okviru okruglog stola „Fleksibilni modeli zapošljavanja“.

Učešće u radu su uzeli Konfederacija slobodnih sindikata, Industrijski sindikat Srbije, Savez samostalnih sindikata srbije, stručnjaci koji prate ovu oblast i drugi zainteresovani za temu zapošljavanja.

Dvočasovna diskusija je omogućila da se iskažu različiti stavovi a jedinstven je zaključak da ova oblast mora imati svoje zakonsko uređenje bazirano na iskustvima koja postoje u državama EU.