Predstavnici DAD DM iz Rumunije u poseti Industrijskom sindikatu (IS) DAD DM Zrenjanin. Dobri rezultati prekogranične saradnje sindikata DAD DM.

Poseta kolega iz pogona DAD DM Rumunije

Zrenjanin, 11-13. Oktobra 2017.

Prošlogodišnja poseta predstavnika Industrijskog sindikata Srbije (ISS) i IS DAD DM sindikatima u Rumuniji koji deluju u okviru šest pogona DAD DM rezultirala je uzvratnom posetom predstavnika „Federatia Metal Sindikala“ koji deluju u DAD DM Rumunija.

Sastanku su pored predstavnika fabričkih sindikata prisustvovalii i predsednik FMS Arpad Suba i Dragan Matić predsednik ISS.

Razmenjena su iskustva koje sindikati imaju sa DAD DM a izvršena je i analiza kolektivnih ugovora koji važe u pogonima DAD DM u Srbiji i Rumuniji.

Dogovoreno je da se saradnja nastavi i proširi na sindikate koji deluju u pogonima DAD DM u Makedoniji.