Naziranje kraja štrajka u GOŠA Fabrika šinskih vozila (FŠV). Očekuje se da ministar Knežević pozitivno odgovori na pismo Štrajkačkog odbora i direktora.

Moguće rešenje za Goša FŠV

Smederevska Palanka, 04.09.2017.

Višemesečni štrajk radnika GOŠA FŠV ulazi u fazu konačnog razrešenja. Ovaj pomak je usledio nakon ponude nekoliko predstavnika preduzeća sa kojim, Goša FŠV ima poslovnu saradnju.

Oni su kontaktirali gen. direktora Milutina Šćepanovića i Štrajkački odbor, ponudivši uplatu od 30.000 dinara svakom radniku a za uzvrat bi počeo rad na vagonima koji mogu biti brzo završeni, isporučeni i naplaćeni.

Gošu čekaju i poslovi za Železnice Srbije, Iran i preduzeća koja obezbeđuju uplatu 30.000 dinara.

Ministar Knežević je dobio pismo u kojem se traži potvrda da će se ispoštovati ranije postignut dogovor o finansijskoj podršci iz sredstava Agencije za osiguranje i finansiranje izvoza Republike Srbije. Uslovi za prekid štrajka postoje, čeka se odgovor Ministra Kneževića.