Razgovori štrajkačkog odbora GOŠA Fabrika šinskih vozila (FŠV) sa ministrom Kneževićem rezultirali dogovorom o prekidu štrajka. Uplata od 30.000 dinara po radniku od Agencije za osiguranje i finansiranje izvoza RS.

Kraj štrajka u GOŠA FŠV

Smederevska Palanka, 27.08.2017.

Dvodnevni razgovori Štrajkačkog odbora sa ministrom Kneževićem su rezultirali dogovorom o prekidu štrajka i početku rada GOŠA FŠV posle višemesečnog štrajka.

Uslov za prekid štrajka je uplata u visini od 30.000 dinara po radniku a sredstva su obezbeđena od Agencije za osiguranje i finansiranje izvoza RS. Ovaj predlog je danas iznet radnicima GOŠA FŠV koji su predlog prihvatili a nakon uplate (danas, sutra) GOŠA od ponedeljka počinje sa radom.

Takođe, nazire se rešenje i za druga potraživanja radnika. Značajna sredstva se nalaze u već završenim vagonima kao i u poslovima koje GOŠA FŠV ima. Danas su u GOŠI prisutni i ljudi iz Agencije za mirno rešavanje radnih sporova, koji sprovode aktivnosti oko nanirenja zaposlenih po osnovu njihovih pojedinačnih potraživanja.