Industrijski sindikat DAD DRAXLMAIER ukazao poslodavcu na problem prekovremenog rada. Dijalogom i boljom organizacijom posla prevazići uočene probleme.

Boljom organizacijom protiv prekovremenog rada

Zrenjanin 07.08.2017.

Sastanci sa višim upravljačkim strukturama IS DAD DM vezanih za problem prekovremenog rada su okončani bez pomaka ka rešenju istog. Zaposleni već duže vreme ukazuju na prekovremeni rad koji probija zakonske okvire. Sindikat ukazuje na nestručne kadrove koji se bave organizacijom posla a koji za svoju nestručnost okrivljuju zaposlene.

IS DAD DM kao potpisnik Kolektivnog ugovora je uputio dopis direktoru ukazujući da postojeći problem treba hitno rešavati kroz formu socijalnog dijaloga. To bi bio adekvatan odgovor pretnjama prema zaposlenima koje upućuju pojedini nekompetentni i nestručni rukovodioci.

U narednim danima doći će do sastanka direktora i sindikata i rešavanja prisutnog problema.