Mađarski sindikati ,, Vasaš’’ domaćin sastanka sindikata metalaca učesnika projekta „Ocena procesa informisanja i konsultovanja u metalskom sektoru – nove mogućnosti i strategije’’

Informisanje i konsultovanje radnika u Mađarskoj

Budimpešta 11-12. jul 2017.

Sindikati metalaca iz Rumunije-FAS solidaritatea metal, FSLI metal, Bugarske SF Metalici, Makedonije SIER i Srbije – Industrijski sindikat Srbije učesnici projekta „Ocena procesa informisanja i konsultovanja u metalskom sektoru – nove mogućnosti i strategije’’ su u dvodnevnom radu razmatrali Mađarska iskustva i zakonodavne okvire radničke participacije o informisanju i konsutovanju. Domaćin sastanka je bio mađarski sindikat ,,Vasaš’’.

Drugog dana učesnici su obišli kompaniju ,, FLEX’’ koja radi određene poslove za mnoge poznate kompanije iz oblasti informacionih tehnologija i računara.

Od skora servisira i medicinsku opremu najpoznatijih svetskih proizvođača, a bave se i sistemima bezbednosti.

Utisci sa sastanka su vrlo dobri, a sledeći sastanak se planira za septembar mesec, a domaćini su kolege iz francuskog sindikata Fo Metalux.