U Privrednoj komori Srbije (PKS) predstavljena Radna verzija Zakona o radu preko agencija za privremeno zapošljavanje. Učesnici izneli različita mišljenja, javne rasprave do kraja 2017. godine.

Predstavljen Zakon o agencijama za zapošljavanje

Beograd, 02.06.2017.

U organizaciji PKS a na inicijativu Grupacije za zapošljavanje i posredovanje u prostorijama PKS održan je sastanak predstavnika Ministarstva rada, članova Grupacije za zapošljavanje i posredovanje, članova Radne grupe Ministarstva rada koja priprema Zakon o radu preko agencija za privremeno zapošljavanje i sindikata.

Radnu verziju Zakona je predstavio Zoran Lazić, pomoćnik ministra. Lazić je na početku izlaganja izneo osnove Nacrta Zakona i to:

1. Jednaki uslovi rada kod poslodavca korisnika

2. Uslovi za rad agencije

3. Način i uslovi ustupanja radnika

4. Odnos između agencije i poslodavca korisnika

5. Obaveze agencije i poslodavca korisnika

Rad agencije će biti uslovljen dobijanjem licence od strane Ministarstva rada.

Sastanak je obilovao burnim diskusijama i iznošenjem mišljenja o Nacrtu Zakona a očekuje se da će nakon javnih rasprava, Zakon doći u Skupštinu krajem godine. U radu skupa je učestvovao i predsednik Industrijskog sindikata Srbije Dragan Matić.