Ministarstvo rada i socijalne politike, Inspektorat rada za Jablanièki okrug, rešenjem vratio na posao rukovodstva Industrijskog sindikata i Samostalnog sindikata Interlemind Leskovac.
PRAVDA ZA VOÐE ŠTRAJKA

20.08.2010.
Potvrda da je pravda dostižna najbolje oslikava Rešenje o povratku na posao radnika Interleminda, voða štrajka koje je poslodavac suprotno zakonu i razumu otpustio sa posla.
Meðu radnicima koje je Inspekcija rada Jablanièkog okruga vratila na posao nalazi se i Stankoviæ Dragan, predsednik Industrijskog sindikata Interlemind. Poslodavac je shodno dobijenom rešenju u obavezi da prijavi otpuštene radnike i vrati ih na radna mesta do okonèanja sudskog spora.
Zaposleni Interleminda su sa radošæu prihvatili svoje kolege i povratili veru u efikasnost državnih institucija i ispravnost rada inspekcije rada.
Ovakvom pozitivnom ishodu prethodila je bratska saradnja Sindikata metalaca Srbije i Industrijskog sindikata Srbije na svim nivoima organizovanja.