Izbori u Industrijskom sindikatu“ATB SVER“. Potrebni pomaci na polju zarada. Firma sa stogodišnjom tradicijom zaslužuje poštovanje.
Skupština u „ATB Sever“

Subotica, 20.06.2024.

Industrijski sindikat „ATB Sever“ Subotica je održao redovnu skupštinu sindikata uz prisustvo predsednika Industrijskog sindikata Srbije Dragana Matića i dugogodišnjeg predsednika sindikata ATB Sever Dragana Grozdanovića.

Nakon izveštaja o radu u proteklom periodu članovi Odbora su dali novi mandat Danilu Čuturilu, koji godinama uspešno vodi sindikat.

Razmatrala se situacija u firmi i potreba da se obezbedi saglasnost sa kolegama iz Samostalnog sindikata kako bi se zajednički nastupilo prema direktoru sa zahtevom povećanja zarada. Zarade u okruženju su atraktivnije što dovodi do odliva radne snage a nove kvalitetne radnike sa iskustvom je teško naći.

O aktivnostima Industrijskog sindikata Srbije govorio je Dragan Matić, rezultatima koji su ostvareni i planovima za naredni period.