Šta je trulo u ZIJIN –Bor? Sindikati na korak od protesta. Pravilnik obesmislio odredbe i prava radnika.
Protesti u ZIJIN

Bor, 19.12.2022.

Kompanija ZIJIN – Bor nastavlja sa nezakonitim i ponižavajućim odnosom prema radnicima i sindikatima a takvo ponašanje je „krunisano“ donošenjem Pravilnika o radu nakon višemesečne opstrukcije kolektivnog pregovaranja.

Takvo ponašanje je rezultiralo sastankom kompanijskih predstavnika i sindikata koji deluju u ZIJIN –Bor i Saopštenjem koje su izdali sindikati.

Sindikati su su se obratli i predsednici Vlade Republike Srbije, Ministarstvu pravde, Ministarstvu rudarstva i energetike kao i Ministarstvu rada, zapošljavanja i socijalne politike.

Svi gore navedeni predstavnici vlasti su od ranije uključeni u razgovore vezane za ZIJIN.

Ukoliko se 19.12.2022. godine na zakazanim pregovorima ne postigne dogovor, sindikati najavljuju proteste a moguće da će se organizovati i štrajk.

Ovo je dobra prilika za sve sindikate da podrže kolege u ZIJIN-u a pokažemo radničku i sindikalnu solidarnost.

Srećno!