U „Zastava oružju“ javna rasprava po Zahtevu Industrijskog sindikata „Zastava oružje“. Generalni direktor Mladen Petković odbio da u zakonom predviđenom roku utvrdi reprezentativnost sindikata.
Javna rasprava u „Zastava oružju“

Kragujevac, 12.10.2022.
Na osnovu zahteva Industrijskog sindikata Srbije , upućenom Agenciji za mirno rešavanje radnih sporova u „Zastava oružju“ je održana javna rasprava uz prisustvo miriteljke Katarine Nikolić, predstavnika poslodavca i predstavnika Industrijskog sindikata Srbije Dragana Matića i Industrijskog sindikata „Zastava oružje“ Dragana Milosavljevića.
Predmet spora je odbijanje poslodavca da se Industrijskom sindikatu „Zastava oružje“ u skladu sa zakonom utvrdi reprezentativnost sindikata u preduzeću. Učesnici su nakon rasprave formirali Odbor za mirenje i dogovorili termin sledećeg sastanka.