FCC Kikinda postupala suprotno zakonu. Inspekcija rada vraća štrajkače na posao.
Štrajkači u FCC Kikinda vraćeni na posao

Kikinda, 14.07.2022.

Radnicima koji su učestvovali u štrajku u FCC Kikinda počela su da stižu rešenja Inspektorata za rad kojima se odlažu izvršenja Rešenja o otkazu ugovora o radu devetnaestorici radnika.

Ovo je rezultat bahatog, neodgovornog i neprofesionalnog ponašanja koje je orkestrirao direktor FCC Amir Mujezinović a rukovodstvo u pogonu Kikinda sa strašću i užitkom sprovedeno.

Industrijski sindikat Srbije na osnovu iskustva koje ima sa FCC Kikinda i direktorom izražava bojazan da će Mujezinović ispoštovati Rešenja Inspektorata za rad jer se pokazalo da njega poštovanje zakona ne dotiče, već se uzda u podršku gradonačelnika Kikinde Nikole Lukača koji mu „drži stranu“.

Za očekivati je da će opet doći do „muljaže“ i pokušaja da se trgovinom uticaja i korupcijom radnici i sindikat dodatno oštete. Živi bili, pa videli!