Odbijanje poslodavca u FCC Kikinda da potpiše ispregovarani Kolektivni ugovor, rezultirao štrajkom zaposlenih.
Štrajk u FCC Kikinda

Kikinda, 25.03.2022.

Odbijanje direktora FCC Kikinda Amira Mujezinovića da potpiše Kolektivni ugovor rezultiralo je pokretanjem štrajkova upozorenja koji se sprovode od 21.03.2022. godine.

Štrajk se sprovodi u okviru zakona u prostoru poslodavca a većina od zaposlenih je svojim potpisima potvrdila rešenost da se podrži Industrijski sindikat FCC koji je organizator štrajka. Kolege iz Samostalnog sindikata smatraju da je Kolektivni ugovor nepotreban radnicima i članstvu sindikata. Takav stav je rezultirao iščlanjavanjem iz sindikata i davanjem podrške Industrijskom sindikatu FCC.

„Poslodavac odbija pregovore, minimum procesa rada nije dogovoren sa Štrajkačkim odborom a Industrijski sindikat Srbije se obratio predstavnicima FCC u Austriji i zatražio da se oni uključe u događanja u Kikindi.“ kaže predsednik Industrijskog sindikata FCC i predsednik Štrajkačkog odbora Branislav Popovicki.

Generalni štrajk započinje 29.03.2022.