300 radnika TIR-a Bor odbranilo svoja prava na pravednu zaradu. Kinezi podvili rep. Solidarnost i jedinstvo odgovor na bahate poslodavce.
300 radnika TIR odbranilo zarade

Bor, 15.12.2021.

Predstavnici ZIJIN su nakon jučerašnjeg sastanka sa predstavnicima sindikata krenuli put TIR-a kako bi radnicima „objasnili“ kako je za njih dobro da se radni koeficijenti smanje, samim tim i plate za 10.000 - 15.000, u zavisnosti od radnog mesta, smenskog režima i noćnog rada.

Ali, dočekalo ih je 300 radnika, koji su bezbedno prekinuli proizvodnju, izašli ispred pogona čekajući najavljenu posetu Kineza.

Bila je to impresivna slika, slična onoj kada 300 Spartanaca brani Termopilski klanac i slobodu Grka. Bez oružja, u radnim odelima, po ne baš dobrom vremenu, stajali su trudbenici u zaglušujućoj tišini.

I? Šta i? Kinezi rikverc, kod direktora koji je povukao sve najavljene izmene koeficijenata i smanjenje zarada. Bravo!

Osvetleše nam obraz kolege iz TIR-a. E, sad smo izvukli nauk o solidarnosti i radničkoj slogi, o hrabrosti i borbi koju često vodimo sami ili jedni protiv drugih.