Predsednik Konfederacije slobodnih sindikata Ivica Cvetanović uputio pismo učesnicima Protesta „Rasprodaja radničih prava bez socijalnog dijaloga“. Dok ima radnika i sindikata, ima i borbe za radnička prava.
IMA NADE

ЧЛАНИЦАМА КОНФЕДЕРАЦИЈЕ, ЧЛАНОВИМА СИНДИКАТА, ДРУГИМ СИНДИКАТИМА И СВИМА ОНИМА КОЈИ СУ ДОШЛИ И ПОДРЖАЛИ ПРОТЕСТ КОНФЕДЕРАЦИЈЕ

Поштоване колеге, пријатељи и саборци,

Овим путем, у име Председништва Конфедерације слободних синдиката, изражавамо захвалност свима Вама који сте имали времена, жеље и храбрости да покажете своју припадност нашим изворним, радничким идејама и нашој сталној борби за очување права радника, која нам сваким даном све више ускраћују, у једном класном друштву које се све више раслојава и прети да постанемо замља без социјалне правде, радничког достојанства и места за простојан живот радника и њихових породица.
Док има Вас и Конфедерације, као организације синдиката, има и наде да ћемо се борити да нам се то једног дана не деси.
А наша борба се наставља и само је радничка солидарност гарант да ћемо успети!

КОНФЕДЕРАЦИЈА СЛОБОДНИХ СИНДИКАТА