DAD DM – Zrenjanin dobio novi Kolektivni ugovor za 2016-2017. godinu. Trenutna minimalna satnica od 137 dinara biće uvećana za 5% 2016. i 2017. godine. Industrijski sindikat DAD DM (ISS DAD DM) zadovoljan postignutim. Novo zapošljavanje za 400-500 radnika.
NOVI KOLEKTIVNI UGOVOR U DAD DM ZRENJANIN

Zrenjanin, 15.09.2015.

Kolektivni pregovori u zrenjaninskom DAD DM rezultirali su promenama koje će važiti u 2016. i 2017. godini. Ovo je prvi put za osam godina postojanja preduzeća da se Kolektivni ugovor potpisuje na dve godine a što je bio zahtev poslodavca. Zbog dugoročnih planova poslodavca, bilo je neophodno da se utvrde finansijski delovi Kolektivnog ugovora i druga moguća davanja na teret poslodavca.

Industrijski sindikat Srbije DAD DM je ugovorio povećanja zarada za 2015. I 2016. godinu od 5% godišnje a promena nove cene rada koja iznosi 137 dinara iznosiće u 2016. godini 143,85 dinara i primenjivaće se od 01.04.2016. godine.

U Kolektivni ugovor je ušla i odredba uvećanja zarade po pitanju prisutnosti radnika na poslu od 5% kao i grupne prisutnosti od 5%.

Zahvaljujući zalaganju sindikata i predsednika ISS DAD DM Ivana Subina, ovo pravo će se primenjivati i na više od 300 radnika DAD DM koji rade u administraciji a koji to pravo nisu imali.

Rad nedeljom će biti plaćen kao rad na državni praznik a poslodavac će nastaviti da podržava Fond solidarnosti sa 2.500 evra. Fond solidarnosti je za godinu dana postojanja uvećan i za 6.500 evra koje je sindikat uplatio od svih prihoda po pitanju nabavki za zaposlene.

Poslodavac će nadalje finansijski podržavati sportske aktivnosti i timove radnika DAD DM.

U 2016. godini i 2017. možemo očekivati otvaranje novih pogona koji će zaposliti 400-500 radnika pa će DAD DM doći do blizu 4000 zaposlenih.

Pregovorima su prisustvovali i predsednik i sekretar ISS Dragan Matić i Nebojša Savić koji su otvorili pitanje dualnog obrazovanja koje bi DAD DM podržao.