Reprezentativni sindikati RBB potpisali Kolektivni ugovor. Kolektivni ugovor obavezujući i nakon privatizacije.
RBB DOBIO KOLEKTIVNI UGOVOR

Bor, 18.02.2015.
Nakon dužeg perioda pregovora Industrijski sindikat RBB (IS RBB) je potpisao Kolektivni ugovor, kojim se regulišu prava i obaveze poslodavca i radnika a koji će se primenjivati i nakon privatizacije RBB.
IS RBB je svoj potpis stavio nekoliko dana kasnije u odnosu na kolege iz drugih reprezentativnih sindikata, potpisnika Kolektivnog ugovora. Ovo „kašnjenje“ je nastalo na osnovu zahteva za dodatne garancije koje nisu u Kolektivnom ugovoru, a koje regulišu uslove za rad sindikata.
U ostalim delovima Kolektivnog ugovora prava radnika su podignuta na zavidan nivo.
„Ovim Kolektivnim ugovorom zaposleni sa većom sigurnošću dočekuju privatizaciju i novog vlasnika a na sindikatima je da Kolektivni ugovor u novim vlasničkim odnosima odbrane i zadrže stečena prava „ poručuje predsednik IS RBB Mladen Ursulović.