Advokati Srbije održali javni čas profesionalne solidarnosti na Trgu Nikole Pašića ili ti Trgu Sindikata. Srpska napredna stranka (SNS) ne sme vezivati svoj politički rejting za promašaje pojedinih ministara. „Do kraja“ poručuju advokati.
ADVOKATSKI JAVNI ČAS PROFESIONALNE SOLIDARNOSTI

Beograd, 04,11.2014.

Više hiljada advokata Srbije okupilo se na Trgu Nikole Pašića iliti Trgu Sindikata protestujući i zahtevajući ostavku ministra za pravdu Nikole Selakovića.

„Uvođenje notara u pravni sistem Srbije i ugrožavanje rada advokata, su posledice neuvažavanja advokatske struke i pravnog sistema“ poručuju advokati.

Brojnost advokata predstavlja stvarnu sliku njihove odlučnosti i solidarnosti u ispunjavanju njihovih zahteva i višemesečnom štrajku.

Rejting SNS ne sme da se vezuje i bude talac promašenih zakona i zato advokati traže ostavku ministra Selakovića, za koga otvoreno kažu da „Laže javnost Srbije, Vladu Republike Srbije i Srpsku naprednu stranku.“

O dimenzijama protesta i navodnoj podeljenosti među advokatima najbolje govore slike.