„Drama“ oko Kolektivnog ugovora u RBB-u kulminirala izdajom Samostalnog sindikata i potpisivanje Kolektivnog ugovora u kafiću „Jama“. Industrijski sindikat Srbije i Sindikat Nezavisnost zajedno u rušenju Kolektivnog ugovora koji favorizuje manjinu a obespravljuje većinu.

SINDIKALAC IMA VEĆU PLATU OD DIREKTORA

Bor, 15.10.2012.

Ako je bilo dileme oko razloga potpisivanja Kolektivnog ugovora u RBB-u od strane Samostalnog sindikata, u smislu motiva i razloga za njegovo potpisivanje te nedoumice otklonjene su dobijanjem podatka da sadašnji predsednik Samostalnog sindikata RBB ima veću platu od direktora.Predsednik samostalnog sindikata nije usamljen u ovakvom nagrađivanju. Izuzetno visoke plate ima još desetak kolega iz rukovodstva Samostalnog sindikata RBB-a. Pored ovog apsurda u Otvorenom pismu (klikni) nalaze se i mnoga druga pitanja koja je Industrijski sindikat postavio direktoru RTB-a Bor Blagoju Spaskovskom.

U zaštiti Kolektivnog ugovora i zaštiti radnika pored Industrijskog sindikata učestvuje i Sindikat Nezavisnost.