UGS „Nezavisnost“ i Branislav Čanak izgubili još jedan sudski spor. Apelacioni sud u Beogradu ukinuo Presudu protiv Dragana Matića a na osnovu tužbe UGS „Nezavisnost“.

U IME NARODA II

03.08.2012. Apelacioni sud u Beogradu je na osnovu Žalbe Dragana Matića na presudu Prvog osnovnog suda u Beogradu doneo Rešenje(pokreni) kojim se ukida navedena Presuda a predmet vraća Prvostepenom sudu na ponovno suđenje. Ovo je rezultat višegodišnjeg sudskog spora i progona bivšeg predsednika Granskog sindikata metalaca „Nezavisnost“ a sadašnjeg predsednika Industrijskog sindikata Srbije od strane Branislava Čanka koji godinama bezuspešno pokušava da Dragana Matića predstavi kao kriminalca i neodgovornu osobu. Sada je izvesno da će sva ova Čankova ujdurma koštati UGS“Nezavisnost“ kao i mnogo puta do sada. U Obrazloženju Rešenja Apelacionog suda se konstatuje da postoji osnov u Žalbi branioca okrivljenog (Dragana Matića) i ističe se da je Prvostepena presuda doneta uz bitnu povredu odredaba Krivičnog postupka. Prvostepenom sudu se nalaže da utvrdi stvarno činjenično stanje a što treba da rezultira potvrđivanjem ukudanja donete Presude, tj. oslobađanjem krivice Dragana Matića.