„Puko Granski kolektivni ugovor za metalsku industriju Srbije“. Unija poslodavaca Srbije bez značajnjijeg članstva u metalskim preduzećima. GKU za metalsku industriju važi do maja 2013.g.

OČEKIVAN RASKID

Beograd, 15.11.2012.g.
Svi pokušaji kolega iz Samostalnog sindikata metalaca Srbije, kao potpisnika Granskog kolektinog ugovora za metalsku industriju, da se kroz razumne ustupke održi GKU za metalsku industriju, raspršene su otkazivanjem kolektivnog ugovora od strane Unije poslodavaca Srbije.
Iako je GKU koji potpisan 13.12.2011.g. u dva navrata doživeo izmene i dopune na štetu radnika, pokazalo se da to nije dovoljno i da Unija poslodavaca Srbije, koja skoro da i nema članice u metalskom sektoru nastoji da prava zaposlenih koja proističu iz GKU smanji. Značajno je da će kolektivni ugovor, dok traju pregovori o novom, važiti a svi poslodvaci u metalskom sektoru su dužni da ga poštuju i primenjuju.