Zaposleni FAP Livnica sa nadogradnjom – Prijepolje prepoznali zalaganje i rezultate Industrijskog sindikata Srbije u njihovom preduzeću. Loš rad Sindikata Nezavisnost rezultirao gubitkom članstva i reprezentativnosti.

INDUSTRIJSKI SINDIKAT SRBIJE UZ ZAPOSLENE

Višegodišnji problemi sa kojima se suočava FAP Livnica sa nadogradnjom Prijepolje primorale su Industrijski sindikat FAP Livnice da pojača svoje aktivnosti i spreči pad standarda zaposlenih uzrokovan malim i neisplaćenim zaradama. Novi predsednik Industrijskog sidnikata FAP Livnice Draško Marić uspeo je da pokrene dugo godina „zabranjene“ teme a koje su od interesa za radnike a što je dovelo do značajnog priliva članova od kojih najveći broj iz redova Sindikata Nezavisnost. Neproduktivan i sterilan rad Sindikata Nezavisnost rezultirao je gubitkom reprezentativnosti što je i potvrđeno početkom ovog meseca izdavanjem Rešenja o neispunjenju uslova za reprezentativnost . U Livnici je trenutno zaposleno 204 radnika od kojih je preko 50% u članstvu Industrijskog sindikata Srbije.