Nacionalni sindikat rudara Južnoafričke Republike (NUM) se zahvalio Industrijskom sindikatu Srbije na solidarnosti i pismu podrške. Dijalogom zaštiti živote radnika.

SOLIDARNOST SA RUDARIMA JUŽNOAFRIČKE REPUBLIKE

Beograd, 08.10.2012.

Pismo podrške koje je Industrijski sindikat Srbije poslao Nacionalnom sindiaktu rudara Južnoafričke Republike rezultirao je odgovorom generalnog sekretara NUM, Frans Balenija koji zahvaljuje rukovodstvu i članovima ISS na solidarnosti i podršcu sindikatu NUM-a u najtežim trenucima kada su u toku štrajka ubijani rudari u Marikani. Rezultat ove tragedije naterao je poslodavce i državu da dijalogom razreše prisutne problem i nastave kolektivno pregovaranje.

Protekli tragični događaji su najbolja potvrda da se nasiljem ne može ništa postići da je dijalog univerzalni način za civilizovano i humano rešavanje problema.