Industrijski sindikat DAD Draxlmaier Zrenjanin potvrdio reprezentativnost. Uskoro pregovori oko Kolektivnog ugovora.

REPREZENTATIVNOST ZA KOLEKTIVNI UGOVOR

Zrenjanin, 01.10.2012.g.

Od dana osnivanja Industrijski sindikat Srbije DAD Draxlmaier čini napore da prava zaposlenih u odnosu na zakonski okvir podigne naviši nivo a za jednu takvu aktivnost neophodno je da sindikat ima reprezentativnost tj. da preko 15% od ukupnog broja zaposlenih, a njih je u DAD Draxlmaier-u 2362 bude u članstvu sindikata.

reprezentativnost

Novo zapošljavanje na programu Fiat-a primoralo je Industrijski sindikat DAD Draxllmaier da sprovede kampanju učlanjivanja radnika u sindikat što je rezultiralo potpisivanjem blizu 200 pristupnica Industrijskom sindikatu DAD Draxlmaier. Poslodavac je izdao Rešenje o reprezentativnosti a sledeći korak je započinjanje procesa pregovora i potpisivanje kolektivnog ugovora.