Održana Skupština povereništva Industrijskog sindikata Srbije u A.D. Sinter Užice FMP. Za predsednika izabran Milivoje Blagojević.

NOVI ČLANOVI ISS U „SINTER“ UŽICE

Užice, 27.09.2012

Novopridošli članovi Industrijskog sindikata Srbije iz AD Sinter Užice FMP u skladu sa Statutom ISS održali su Skupštinu povereništva, usvojili Pravila za povereništva ISS a izabrano je i rukovodstvo sindikata. Za predsednika je izabran Milivoje Blagojević, Radomir Zekavica je postavljen za potpredsednika a poslove sekretara će obavljati Dragoš Radović.

Prvi i najvažniji posao koje će novo povereništvo preduzeti su aktivnosti vezane za poboljšanje položaja radnika, veće plate, sigurnije i bezbednije radno okruženje. Takođe radiće se na uvećanju članstva kako bi Industrijski sindikat Sinter-a stekao uslove reprezentativnosti i mogućnost da utiče na sadržinu Kolektivnog ugovora.