RS Partners iz Surdulice na putu konsolidovanja poslovanja. Industrijski sindikat Srbije obraćanjem Ministarstvu finansija i privrede traži finansijsku podršku za RS.

NOVI POSLOVI I REDOVNOST ZARADA KAO PRIORITET

14.09.2012. Rusko preduzeće RS Partners iz Surdulice uspeva da uposli blizu 60 radnika i da u teškim vremenima bez državne finansijske pomoći redovno isplaćuje zarade i plaća sve dažbine državi.

Nedostatak obrtnih sredstava i konkurencija onemogućavaju RS Partners da uveća svoju proizvodnju i uposli dodatni broj radnika.

Predsednik Industrijskog sindikata Srbije Dragan Matić i sekretar Nebojša Savić, u razgovoru sa rukovodstvom fabrike i zaposlenima dali su obećanje da će kontaktirati mInistarstvo finansija i privrede sa namerom da se obezbedi već ranije obećana kreditna podrša neophodna RS Partnersu za nastavak poslovanja i novo zapošljavanje.