Štrajkački odbor Goša FŠV, Industrijski sindikat Srbije i Samostalni sindikat metalaca Srbije pozvali vlasnika ŽOS Trnave Vladimira Pora da hitno dođe u Srbiju. Inspekcija rada naložila isplatu zaostalih zarada.

SINDIKATI POZIVAJU VLASNIKA ŽOS TRANAVA DA DOĐE U SRBIJU

Odgovor na dopis  koji je upućen vlasniku ŽOS Trnava Vladimiru Poru za sada je ostao bez odgovora ali to nije sprečilo Inspektorat za rad da izda Rešenje u kome se nalaže poslodavcu da isplati zaostale zarade.

U slučaju nesprovođenja ovog Rešenja poslodavac može plaćati vrlo visoke kazne u visini od 800 000 do milion dinara i to se može ponavlajti sve dok poslodavac ne ispuni svoju obavezu prema zaposlenima a koja je obrazložena u izdatom rešenju.