SEKCIJA ŽENA I SEKCIJA MLADIH UGS "NEZAVISNOST", 8. MARTA NA TRGU REPUBLIKE U BEOGRADU, ORGANIZUJU AKCIJU

IMAŠ PRAVO - STOP DISKRIMINACIJI

Beograd, 7.03.2007.
Povodom Međunarodnog dana žena, sekcija žena Ujedinjenih granskih sindikata ''Nezavisnost'', zajedno sa sekcijom mladih, obaveštava javnost i svoje članove, da će 8. marta 2007.godine, na Trgu Republike u Beogradu, imati akciju, pod nazivom: ''IMAŠ PRAVO – STOP DISKRIMINACIJI''. Na lokaciji kod fontane na Trgu Republike, od 12:00 – 14:00, UGS ''Nezavisnost'' imaće svoj štand, gde će moći da se popuni "Anketa o diskriminaciji", a naše aktiviskinje i aktivisti će deliti materijale i flajere sa ciljem upoznavanja građana o mogućnostima zaštite njihovih radnih, socijalnih i ljudskih prava.

Želimo da podsetimo građanke/građane na suštinu Dana žena, koji je u proteklim decenijama potpuno obezvređen i obesmišljen i podstaknemo razvijanje svesti o novoj ulozi Sindikata u društvu danas, u stalnoj borbi za bolji socijalni i ekonomski položaj zaposlenih sa više aspekata, kojima se bave Sekcije sindikata.

•Hoćemo da Srbija konačno dobije Zakon o ravnopravnosti polova!
•Hoćemo da se zakoni poštuju, a ne svakodnevno krše, direktno ili prikriveno!
•Hoćemo da se Inspekcijski organi obuče za primenu novih standarda sadržanih u zakonskim normama zabrane diskriminacije!
•Hoćemo jasno definisanje svih vidova diskriminacije u Zakonima!
•Hoćemo da ljudi rade u humanim uslovima, bez šikaniranja i Mobinga!
•Jednakost u zapošljavanju, platama i napredovanju u poslu!
•Hoćemo da se primenjuje Zakon o bezbednosti i zaštiti zdravlja zaposlenih!

Sekcija žena i sekcija mladih UGS Nezavisnost poziva Vas da posetite naš štand !