Radnici Minel Transformatora, Minel Elektrooprema i postrojenja i Minel Trafo organizovali štrajkove upozorenja. Obećanja generalnog direktora Konstantina Ponomareva nisu ispunjena.

PROBLEMI U MINELOVIM FABRIKAMA, TRANSFORMATORI, TRAFO I ELEKTROOPREMA I POSTROJENJA

18.07.2012.
Obećanja novog poslovodnog rukovodstva Minelovih fabrika i generalnog direktora Konstantina Ponomareva data predstavnicima sindikata za sada nisu ispoštovana, što je rezultiralo štrajkovima upozorenja u fabrikama Minel Transformatori Ripanj, Minel Trafo Mladenovac i Minel Elektrooprema i postrojenja Ripanj.
Radnicima se duguju višemesečne zarade i ukoliko se obećanja o isplati zarada ne budu ispoštovala sindikati najavljuju štrajk.
Predstavnici Industrijskog sindikata Srbije apeluju na generalniog direktora da pod hitno ispuni data obećanja i da informaciju o uzrocima neisplaćivanja zarada. Teško je graditi partnerske odnose kada jedna strana ne ispunjava data obećanja.