Bahatost generalnog direktora IMT-a i nepoštovanje zakona i Kolektivnog ugovora može koštati radnike IMT-a milionskim iznosima kazni. Industrijski sindikat Srbije na nišanu direktora Slobodana Petrovića.

IMA SE, MOŽE SE

13.07.2012.
Upozorenje Industrijskog sindikata Srbije upućeno generalnom direktoru IMT-a Slobodanu Petroviću da će njegovo protivzakonito i nepristojno ponašanje koštati sve radnike IMT-a potvrđeno je Rešenjem izdatim od Inspektorata Ministarstva rada i socijalne politike kojim se- Nalaže generalnom direktoru IMT-a da Industrijskom sindikatu IMT obezbedi tehničko-prostorne uslove i pristup podacima i informacijama neophodnim za obavljanje sindikalnih aktivnosti. ROK odmah po prijemu ovog rešenja. OBAVEZUJE se poslodavac da najkasnije u roku od 15 dana od dana istrka roka za otklanjanje utvrđene povrede obavesti Inspekciju rada o izvršenju Rešenja.
U slučaju nepoštovanja odredbi ovog Rešenja inspektor može kazniti IMT kaznom od 800.000 do 1.000.000 dinara.
Ovo direktoru Petroviću neće biti teško jer to neće platiti iz svog džepa već iz sredstava subvencija i podrške od države Srbije.