Isplatom septembarske zarade radnicima Fabrike vagona Kraljevo otklonjen uzrok za štrajk. Očekuje se poboljšanje situacije po pitanju redovnosti isplate zarada.

LEGLA PLATA U FVK

10.07.2012.
Višegodišnji poremećaj u poslovanju FVK-a uzrokovao je neprimereno kašnjenje zarada zaposlenima pa su sindikati u više navrata putem štrajka zahtevali redovnost isplata. FVK je neslavni šampion po pitanju neisplaćenih zarada radnicima a to je i opredelilo reprezentativne sindikate FVK, Industrijski sindikat i Samostalni sindikat, da putem štrajka dobiju deo zarada. Jučerašnjom isplatom septembarske zarade iz 2011.godine ispunjen je štrajkački zahtev i zaposleni su već danas na radnim mestima.
Sindikati i zaposleni očekuju da će u jednoj mirnijoj atmosferi u pregovorima sa generalnim direktorom dogovoriti pre svega redovnost isplata a onda i modalitete isplata zaostalih devetomesečnih zarada.