XII sednica Predsednistva Industrijskog sindikata Srbije održana u Železari Smederevo. Sednica Glavnog odbora ISS-a 09. jula 2012.g.

INDUSTRIJSKI SINDIKAT SRBIJE OKRENUT KONGRESU

Smederevo, 26.06.2012.

XII sednica Predsedništva Industrijskog sindikata Srbije, kojoj su prisustvovali i poverenici povereništava ISS-a koji su došli u smederevsku Železaru kako bi dali podršku radnicima i sindikatima Železare Smederevo, učestvovali su u radu Predsedništva ISS-a. Predsedništvu je podnet izveštaj o radu koji je posebno istakao učešće ISS-a u globalnim sindikalnim objedinjavanjima što je rezultiralo stvaranjem globalnih industrijskih sindikata Evrope i sveta (Industry All i Industry All Global union).

Predsedništvo je dogovorilo da se se sednica Glavnog odbora održi 09. jula u Beogradu a ona će u najvećoj meri biti posvećena organizaicji i pripremi dokumenata za Kongres ISS-a najavljen za 20.oktobar 2012.g.