I redovna Skupština Krovne organizacije mladih Srbije (KOMS) održana u Beogradu uz učešće mladih iz redova Industrijskog sindikata Srbije, Saveza samostalnih sindikata Srbije i Sindikata Sloga. Osnovan Savet mladih članova sindikata.

SKUPŠTINA KOMS-A OSNOVALA SAVET MLADIH ČLANOVA SINDIKATA

I redovna Skupština KOMS-a je održana 10.06.2012.g. u velikom amfiteatru beogradskog Pravnog fakulteta. Skupštini se odazvala većina od sto pozvanih organizaicja mladih a po prvi put su bili prisutni i mladi sindiklani predstavnici. Skupština je između ostalog usvojila izveštaj Upravnog odbora, Nadzornog odbora i finansijski izveštaj za prethodni period. Takođe je nakon rasprave usvojen godišnji plan rada a izvršena je i dopuna Statuta i Pravila o radu.

Na osnovu odluke Skupštine osnovan je Savet mladih članova sindikata i Savet podmladka političkih partija. Savet mladih članova sindikat trenutno čine predstavnici ISS, SSSS i USSS-a. Ovim je stvorena mogućnost uključenja mladih sindikalaca u radu radnih grupa i aktivnostima KOMS-a.

Ispred mladih ISS-a u radu Skupštine KOMS-a je učestvovao Ivan Stefanović.